Portal Electric - Forum
Electricieni :: Firme electrice ::  Magazin electrice :: Anunturi ::  Stiri ::  Top site uri electrice
Download ::  Forum electric :: Revista InfoElectrica ::  Reclama pe site :: Licitatii  :: Chat
Prima pagina ::  Legislatie :: Scheme electrice :: Referate ::Informatii utile :: Newsletter :: Adauga la favorite (Ctrl+D) :: Contact

FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Cere oferta instalat

Post new topic   Reply to topic    Portal Electric Forum Index -> Cerere de servicii
View previous topic :: View next topic  
Author Message
CorneliuN
Membru nou

PostPosted: Mon Mar 18, 2013 9:38 am    Post subject: Cere oferta instalat Reply with quote

Buna ziua,

As fi interesat de o oferta de pret pentru manopera unei instalatii electrice interioare, casa fiind ridicata la rosu in Gulia-Tartasesti (langa Chitila).
Tuburile din PVC se vor poza aparent pe pardoseala (sapa nu este turnata) caramida (fara slituri) si placa, pana in zonele cu prize si becuri (fara montaj prize si plafoniere). Se vor executa legaturile la tabloul electric si impamantare. La parter sunt 19 prize si 16 becuri iar la mansarda 12 prize si 9 becuri.

Multumesc,

Corneliu
0722675286
Back to top
View user's profile Send private message
Trisina George
Moderator

PostPosted: Mon Mar 18, 2013 2:44 pm    Post subject: pret pe metru liniar Reply with quote

1,6 lei/ml de 3 conductoare in tub;
2,5 lei/ml de 5 conductoare in tub.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Yahoo Messenger
lilitfm
Membru nou

PostPosted: Fri Mar 22, 2013 12:12 am    Post subject: PRET Reply with quote

Buna ziua!
Un pret orintativ pt manopera 3000-3500lei.
Electrician enel cu experienta peste 10 ani.
ms
Back to top
Trisina George
Moderator

PostPosted: Fri Mar 22, 2013 6:55 am    Post subject: Cere oferta instalat Reply with quote

Manopera asta nu se fixeaza ca la targ. E si ea in functie de suprafata cladirii, numar de nivele, numar de consumatori, complexitatea instalatiei, configuratia tabloului, etc.
Una e sa iei manopera la o casa normala si alta e la o casa inteligenta echipata cu sistem BMS.
Daca vrei ca la targ, eu iti spun 2000.
Dar nu asa se procedeaza.
Succes!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Yahoo Messenger
lilitfm
Membru nou

PostPosted: Fri Mar 22, 2013 10:41 am    Post subject: Cerere oferta realiz Reply with quote

Nu s-a incheiat niciun contract,era vorba de un pret orientativ.Nu am vazut sa ceara omul inst pt casa inteligenta.A specificat nr de locuri de lampa.Pretul final se stabileste la fata locului.Nu inteleg unde este supararea...
Back to top
Trisina George
Moderator

PostPosted: Fri Mar 22, 2013 10:51 am    Post subject: Cerere oferta realiz Reply with quote

Doamne fereste! Nici o suparare.
Dar am vazut ca ai dat asa un pret ca "din burta" fara sa stii nici un fel de detaliu. Din cauza asta am fost putin uimit; nu suparat. Asa ca fii cu inima impacata ca nu e vorba de suparare.
Back to top
lilitfm
Membru nou

PostPosted: Fri Mar 22, 2013 10:56 am    Post subject: Cerere oferta realiz Reply with quote

Ce bine!Acum pot sta linistit.
Back to top
scamuta
Membru nou

PostPosted: Fri Mar 22, 2013 8:08 pm    Post subject: oferta Reply with quote

Eu am o modalitate diferita,40 RON de aparat functionabil plus 100 RON de tablou care cred ca va fi pentru securitatea dv cate unul pe etaj.
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo Messenger
Trisina George
Moderator

PostPosted: Sat Mar 23, 2013 5:12 pm    Post subject: Aparat functionabil Reply with quote

Aparat functionabil inteleg ca fiind ce?
Intrerupator?
Lampa?
Priza?
Screen touch panel?
Programare sistem KNX?
Montaj sistem IP Router?
Daca pentru ultimele trei repere iei cat primele trei o sa iesi la pepeni.

fii sigur ca eu am intalnit niste clienti care cand le-am spus scorul, au zis ca batem palma si dupa aia au inceput pretentiile ca vrea sistem KNX cu screen touch panel dar tot la acelasi pret.
LoL!!!
Smile)
Faceti ce vreti fratilor !!!
Back to top
scamuta
Membru nou

PostPosted: Sat Mar 23, 2013 11:24 pm    Post subject: raspuns Reply with quote

Pai dupa cum ai observat a fost vorba doar de priza functionabila si bec.,,Pretentiile'' se platesc suplimentar Smile
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo Messenger
Trisina George
Moderator

PostPosted: Sun Mar 24, 2013 8:22 am    Post subject: Cerere oferta realiz Reply with quote

LoL!!!
Da. Iti dau dreptate ca asa e. Dar nu-ti doresc sa dai peste un client cum au fost al meu. N-am mai vazut de la ala nici un ban. Asa ca aveti grija fratilor, nu mai aruncati preturi la plesneala ca va blestemati zilele dupa aia.
Back to top
Post new topic   Reply to topic    Portal Electric Forum Index -> Cerere de servicii All times are GMT + 2 Hours
Page 1 of 1

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum

Pagina de start ::  Pentru webmasteri ::  Link exchange ::  Baner exchange ::  Votul tau conteaza ::  Concurs ::  Recomanda unui prieten ::  Cursuri electricieni ::  Relaxare
© www.PortalElectric.Ro. Toate drepturile rezervate.  Design by EA
TopSite.1or1.Info - Mai mult decat un top - Monitor de trafic pentru site ul tau! top site uri
 by 1or1.info