Portal Electric - Forum
Electricieni :: Firme electrice ::  Magazin electrice :: Anunturi ::  Stiri ::  Top site uri electrice
Download ::  Forum electric :: Revista InfoElectrica ::  Reclama pe site :: Licitatii  :: Chat
Prima pagina ::  Legislatie :: Scheme electrice :: Referate ::Informatii utile :: Newsletter :: Adauga la favorite (Ctrl+D) :: Contact

FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Cursuri de calificar

Post new topic   Reply to topic    Portal Electric Forum Index -> Cursuri
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Ion Calota
Administrator sit

PostPosted: Sat Mar 29, 2008 12:23 pm    Post subject: Cursuri de calificar Reply with quote

Asociatia Romana a Electricienilor are in vedere si pe cei foarte multi care in acest moment lucreaza in instalatiile electrice fara a avea o calificare in acest sens.
Astfel se poarta deja discutii preliminare cu mai multe firme si institutii abilitate sa organizeze astfel de cursuri si sa acorde diplome celor care vor absolvi examenul. Vom dori sa incurajam intrarea in legalitate a tuturor celor care lucreaza acum in instalatii fara pregatirea corespunzatoare.
Cei interesati sa se inscrie la aceste cursuri si sa afle conditiile de indeplinit pot sa scrie in acest topic.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Yahoo Messenger
serbibarb
Membru nou

PostPosted: Sun Jun 29, 2008 11:16 am    Post subject: Calificare electrici Reply with quote

Sunt interesat de o calificare ca electrician dar nu stiu de unde sa incep si la cine sa ma adresez.

Cine cunoaste mai multe amanunte sau a trecut prin asa ceva poate ma indruma si pe mine.

Multumesc.
Back to top
View user's profile Send private message
tibys
Membru nou

PostPosted: Mon Oct 20, 2008 8:12 am    Post subject: cursuri de calificar Reply with quote

Si eu sunt interesat de cursurile pentru calificare.
Back to top
Ion Calota
Administrator sit

PostPosted: Mon Oct 20, 2008 6:16 pm    Post subject: cursurile de calific Reply with quote

Pentru cursurile de calificare in meseria de electrician ma puteti contacta pe email electricitate@gmail.com sau la tel 0723187600.
Ca acte trebuiesc copie buletin, copie certificat de nastere si copie diploma ultima scoala absolvita, care trebuie sa fie macar cea obligatorie in Romania.
Fiindca aceste cursuri se organizeaza in colaborare cu Asociatia Romana a Electricienilor va trebui sa depuneti si actele pentru a deveni membru in aceasta asociatie. Detalii pentru inscriere in pagina :

http://www.portalelectric.ro/forum/viewtopic.php?t=366
Back to top
Cromatic
Membru activ

PostPosted: Wed Dec 10, 2008 9:33 am    Post subject: aspect in relatia cu Reply with quote

O persoana care are studii electrice cu diploma de absolvire(echivalentul unei scoli postliceale de 3ani)si este autorizat sa profeseze in domeniul naval(precizez ca in acest caz este valabila doar diploma de absolvire), poate profesa si ca electrician de exploatare si intretinere a instalatiilor electrice terestre fara o autorizare in acest sens?Cu alte cuvinte, poate sa intervina la instalatiile electrice aflate in dotarea unei persoane juridice(angajatorul), indiferent de natura lui?
In cazul in care raspunsul este negativ, care sunt riscurile la care se supune?
Am intrebat deoarece nu am gasit nimic la obiect in legatura cu problema expusa iar uneori mai sunt pus si in situatii de acest gen si trebuie clarificat aceast aspect in relatia cu angajatorul.
Cu respect.
Back to top
Ovidiu's
Moderator

PostPosted: Wed Dec 10, 2008 9:55 am    Post subject: Pt Cromatic... Reply with quote

Angajatorul trebuie sa-ti intocmeasca o autorizatie interna de lucru, in instalatiile aferente.In situatia asta sunt si eu la CET Arad,am o autorizatie interna pt instalatiile aferente AMC-Actionari-Automatizari,iar ca electrician m-am autorizat ANRE in scop privat.Daca vrei sa detaliez mai exact suna-ma la 0733027950.
Cu respect ... Ovi
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Ion Calota
Administrator sit

PostPosted: Sat Oct 31, 2009 5:41 pm    Post subject: Cursuri de electrici Reply with quote

Mesaj de la Ec. Eugen Achihaei,
Presedinte Patronatul National Roman-Regiunea Moldova :

Organizatie nonprofit desfasoara in toata tara cursuri de calificare si recalificare acreditate de Ministerul Muncii si Ministerul Invatamantului pentru meseria de electrician.
Diplomele sunt recunoscute si international.

Practicam cele mai mici preturi,nu percepem taxa de inscriere, acceptam plata in rate lunare si sprijinim angajarea cursantilor.

Pana in prezent au finalizat cursurile la Centrul de calificare al Patronatului National Roman-Regiunea Moldova peste 3000 cursanti din toata tara.

"In perioadele de criza economica, domeniul care este afectat cel mai mult este cel al locurilor de munca. Persoanele care au calificari in mai multe domenii de activitate au cele mai multe sanse de a-si mentine locul de munca sau sa-si gaseasca noi oportunitati."

"Noi va oferim tuturor sansa calificarii in meseria pe care o doriti
Back to top
FPIP
Membru nou

PostPosted: Mon Sep 06, 2010 10:01 am    Post subject: Re: Cursuri de elect Reply with quote

FUNDATIA PENTRU FORMARE PROFESIONALA SI INVATAMANT PREUNIVERSITAR FPIP BRASOV
SCOALA DE MAISTRII SI TEHNICIENI

anunta inceperea la CLUJ a inscrierilor pentru urmatoarele programe de calificare in domeniul electric (autorizare ANRE):

- TEHNICIEN IN INSTALATII ELECTRICE (Nivel 3 - durata 9 luni)
- ELECTRICIAN INSTALATII ELECTRICE SI ENERGETICE (Nivel 2 - durata 4 luni)
- CURSURI PREGATITOARE EXAMEN AUTORIZARE ANRE

Certificatele de calificare sunt eliberate de CNFPA, Ministerul Muncii si Ministerul Educatiei, fiind recunoscute in U.E.

Pentru informatii si inscrieri: 0722.22.60.22 sau email: fpipcluj@gmail.com
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
cristian90
Membru nou

PostPosted: Mon Oct 03, 2011 10:49 am    Post subject: agreate de ANRE ? Reply with quote

Exista o lista a unitatilor de invatamant agreate de ANRE ? M-am uitat pe site-ul ANRE dar nu a gasit ce ma interesa.
Back to top
FPIP
Membru nou

PostPosted: Mon Oct 03, 2011 11:00 am    Post subject: sectiunea Info_Elect Reply with quote

Pe site www.anre.ro gasiti la sectiunea Info_Electricieni, Cursuri de pregatire teoretica, Lista de Organizatori - Institutii de invatamant superior & societati comerciale.
Similar si pentru sectiunea Gaze Naturale

poate va ajuta si site-ul www.calificat.ro
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail

Membru nou

PostPosted: Tue Sep 29, 2015 1:47 pm    Post subject: Reply with quote

Curs de electrician puteti gasi si la centrul de pregatire profesionala CPP Alexander's

Detalii despre curs:
Curs electrician exploatare medie si joasa tensiune
Durata 4 luni
Pretul cursului 695 lei

Acte necesare la inscriere:
Buletin de identitate original si copie
Certificat de nastere original si copie
Certificat de casatorie, daca este cazul si doar pentru cei care si-au schimbat numele original si copie
Diploma de studii sau foaie matricola original si copie
Adeverinta medicala de la medicul de familie
Dosar cu sina

Pentru mai multe detalii accesati www.cppalexanders.ro
Back to top
Bobytzul
Membru nou

PostPosted: Mon Feb 15, 2016 4:02 pm    Post subject: Re: Cursuri de calificar Reply with quote

[quote38ebe4="Ion Calota"]Asociatia Romana a Electricienilor are in vedere si pe cei foarte multi care in acest moment lucreaza in instalatiile electrice fara a avea o calificare in acest sens.
Astfel se poarta deja discutii preliminare cu mai multe firme si institutii abilitate sa organizeze astfel de cursuri si sa acorde diplome celor care vor absolvi examenul. Vom dori sa incurajam intrarea in legalitate a tuturor celor care lucreaza acum in instalatii fara pregatirea corespunzatoare.
Cei interesati sa se inscrie la aceste cursuri si sa afle conditiile de indeplinit pot sa scrie in acest topic.[/quote38ebe4]

Buna ziua domnul Calota

In primul rand va urez multa sanatate si forta de munca

Doresc sa va prezint realizarile fostilor mei cursanti ,de la Cursul de Electricieni ,predat in Bucuresti

http://www.cursuridecalificareacreditate.ro/
http://www.cursurifrigotehnisti.ro/

Marele lor avantaj a fost ca au facut Practica la firma dvs ,lucru pentru care va multumesc

Pacat ca nu pot ridica poze pe acest site cu fostii dvs practicanti ,dar voi pune linkuri sa le vedeti realizarile

Marinescu Ciprian a continuat Fac de Electrotehnica si lucreaza ca inginer Un mare merit il aveti dvs http://forum.cursuridecalificareacreditate.ro/viewtopic.php?f=7&t=614&p=1483#p1483

Sebastian mi-a trimis poze din Georgia http://forum.cursuridecalificareacreditate.ro/viewtopic.php?f=8&t=625

Adrian Margarit lucreaza pe Platforme marine http://forum.cursuridecalificareacreditate.ro/viewtopic.php?f=7&t=479

Radu Jan lucreaza in Germania http://forum.cursuridecalificareacreditate.ro/viewtopic.php?f=7&t=617

Marius lucreaza in Koln http://forum.cursuridecalificareacreditate.ro/viewtopic.php?f=7&t=623

Alta realizare a mea : am reusit sa ii indemn pe fostii mei cursanti sa faca Postliceala de Electronica si Automatizari ,matoda este foarte simpla "am stat cu gura pe ei "

http://forum.cursuridecalificareacreditate.ro/viewtopic.php?f=4&t=375

Ce doresc sa va rog :

-Eu anual pregatesc doar o grupa de Electricieni ,am sprijinul dvs sa trimit 3-4 practicanti la Firma dumneavoastra
-Mai am o rugaminte la dvs :
Ce parere aveti de structura cursului predat de mine

http://www.cursuridecalificareacreditate.ro/cursuri-electricieni/
http://www.cursurifrigotehnisti.ro/cursuri-electricieni/

Va doresc multa sanatate

Cu stima

ing Olteanu Mircea
Back to top
Post new topic   Reply to topic    Portal Electric Forum Index -> Cursuri All times are GMT + 2 Hours
Page 1 of 1

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum

Pagina de start ::  Pentru webmasteri ::  Link exchange ::  Baner exchange ::  Votul tau conteaza ::  Concurs ::  Recomanda unui prieten ::  Cursuri electricieni ::  Relaxare
© www.PortalElectric.Ro. Toate drepturile rezervate.  Design by EA
TopSite.1or1.Info - Mai mult decat un top - Monitor de trafic pentru site ul tau! top site uri
 by 1or1.info